basketball-court-floor

Krepšinis – tai itin dinamiškas komandinis žaidimas, kuriame rungtynių tėkmė gali pasikeisti akimirksniu. Niekur tai nėra taip akivaizdu kaip Eurolygoje – varžybose, garsėjančiose didele rungtynių drama ir nepamirštamomis situacijomis. Sirgaliai per pastaruosius 15 metų tapo stulbinančių sugrįžimų liudininkais. Kai kurie scenarijai nepaiso logikos ir palieka gilų pėdsaką krepšinio istorijoje. Jaudulys matant, kaip palaikoma ekipa pakyla iš pelenų, ištrina didžiulį deficitą ir iškovoja „neįmanomomis” laikytas pergales, yra tai, kas aistruolius veda iš proto, bet tuo pačiu ilgam pririša prie mylimų komandų.

1. Montepaschi Siena – Asseco Prokom Gdynia (2012–13)

Grįžimas iš 28 taškų deficito. Galutinis rezultatas: 88:95 (po pratęsimo).

Didžiausias sugrįžimas modernios Eurolygos istorijoje įvyko 2012–2013 metų sezone, kai Lenkijos „Asseco Prokom Gdynia” klubas panaikino 28 taškų deficitą ir apstulbino Siena „Montepaschi”. Gdynia antrajame ketvirtyje atsiliko 52:24 ir atrodė pasmerkta pralaimėjimui. Tačiau neįtikėtinas posūkis rungtynėse ir lenkų klubo pagautas bei išnaudotas momentumas ne tik išlygino pusiausvyrą, bet galiausiai padėjo ištraukti stebuklui prilygstančią pergalę (95:88) per pratęsimą. Beveik pusę svečių komandos taškų surinko Jerel Blassingame (26) ir Lukasz Koszarek (20).

Šios rungtynės tapo legendinėmis ne tik dėl sugrįžimo masto, bet ir dėl dramatiškų svyravimų, parodančių krepšinio (kaip atkarpų žaidimo) nenuspėjamumą. Fun fact: pirmas sezono rungtynes lenkų klubas namie pralaimėjo rezultatu 66:101.


2. Olimpia Milano – Žalgiris Kaunas (2024–25)

Grįžimas iš 27 taškų deficito. Galutinis rezultatas: 82:85.

2024 m. spalio 17 d. Kauno „Žalgiris” surengė vieną įspūdingiausių sugrįžimų Eurolygos istorijoje – įveikęs 27 taškų deficitą, rezultatu 85:82 varžovų aikštėje įveikė Milano „Olimpia”. Milano ekipa trečiojo kėlinio viduryje turėjo susikrovusi iš pažiūros neįveikiamą persvarą (64:37), ir atrodė, kad „Žalgiris” artėja prie triuškinamo pralaimėjimo.

Tačiau didžiulį kovingumą pademonstravo Kauno komanda, kurią vedė 21 tašką įmetęs Dovydas Giedraitis ir 17 taškų pridėjęs Sylvain Francisco. „Žalgiris” pasiūlė neįveikiamą kombinaciją, t.y. sustiprino gynybos intensyvumą ir atrado ritmą puolime. Per mažiau nei 15 žaidimo minučių apžaidė Milano ekipą rezultatu 48:18. Nenumaldomas spaudimas ir kovotojų mentalitetas padėjo žalgiriečiams iškovoti įspūdingą pergalę, žyminčią vieną didžiausių sugrįžimų Eurolygos istorijoje.


3. Brose Bamberg – FC Barcelona Lassa (2017–18)

Grįžimas iš 26 taškų deficito. Galutinis rezultatas: 84:81.

2017–2018 m. sezone Bambergo „Brose“ puikiai sugrįžo prieš „FC Barcelona“ ir panaikino 26 taškų deficitą ir laimėjo 84:81. Katalonijos ekipa jau rungtynių pradžioje išsiveržė į priekį 38:12, ir atrodė, kad tai bus „eilinė lengva pergalė”.

Tačiau Bambergo žaidimas, kuriame lyderio vaidmens ėmėsi Dorell Wright (16 taškų, 5 rezultatyvūs perdavimai), nuvedė į sugrįžimą, kuris šokiravo visus susirinkusius. Šeimininkai pasinaudojo svečių komandos klaidomis ir demonstravo neįtikėtiną šaltakraujiškumą, sukuriant vieną įsimintiniausių sugrįžimų Eurolygos istorijoje.


4. Emporio Armani Milano – Darussafaka Dogus Istanbul (2016–17)

Grįžimas iš: 25 taškai. Galutinis rezultatas: 89:87.

2016–2017 m. reguliariajame sezone „Emporio Armani Milan” atsidūrė gilioje duobėje ir 25 taškais atsiliko prieš Stambulo „Darussafaka Dogus”. Žaidimas šeimininkams visiškai „nesiklijavo”, nes „Darussafaka“ kontroliavo susitikimo eigą, dominavo dėka energingo puolimo ir tvirtos gynybos.

Tačiau antrojoje rungtynių pusėje Milano ekipa, kurios gretose žaidė dabartinis Žalgirio futbolo klubo prezidentas Mantas Kalnietis, surengė įspūdingą spurtą ir pamažu atsikratė klampumo. Pagrindiniai pergalės kalviai buvo Krunoslov Simon ir Davide Pascolo pelnę po 15 taškų, tačiau tai buvo komandinių pastangų rezultatas, nes iš viso 8 žaidėjai pelnė 8 taškus ir daugiau (Kalnietis pasižymėjo devyniais, pataikydamas 3 tritaškius iš 4).


5. Partizan – AJ Milano (2008–09)

Grįžimas iš: 23 taškų deficito. Galutinis rezultatas: 81:76.

2008–2009 m. sezone Belgrado „Partizan” surengė įspūdingą 23 taškų sugrįžimą prieš „AJ Milano”. Įpusėjus susitikimui, rezultatas buvo 48:25, ir atrodė, jog „Partizan” neatvyko kautis, nes Milano ekipa atrodė visiškai kontroliuojanti situaciją.

Tačiau palaikoma aistringos namų publikos „Partizan” antroje susitikimo dalyje surengė gerą spurtą. Novica Velickovic buvo rezultatyviausias šeimininkų gretose su 14 pelnytų taškų, bet prie lūžio ženkliai prisidėjo Aleksandr Rakic ir Stephane Lasme pridėję po 12 bei Milenko Tepic ir Cedomir Vitkovac – po 11. Šios rungtynės tapo vienu iš svarbiausių sezono momentų serbų komandai.


Taigi vakar Eurolygoje įvyko vienas įspūdingiausių kada nors matytų Europos krepšinio sugrįžimų. Šios istorinės akimirkos mums primena, kad net ir toks didelis pranašumas nėra saugus, o krepšinio grožis slypi nenuspėjamume (ir banalioje frazėje „kamuolys apvalus”). Nesvarbu, ar tai būtų Kauno „Žalgirio“ stebuklas prieš „Olimpia”, ar rekordinis „Asseco Prokom Gdynia”, ar kiti čia išvardinti susitikimai – visos šios rungtynės amžiams (ypatingai klubų sirgaliams) išliks atmintyje kaip žaidėjų ištvermės, „didelės širdies” ir kovotojų dvasios liudijimas.

Tikrieji sporto sirgaliai palaiko ekipą net ir tokiomis akimirkomis, kai pergalė atrodo neįmanoma. Tuo ir žavi sportas – stebuklai arenose dovanoja itin stiprias emocijas ir neišdildomus prisiminimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *