concentrated-man-with-drink-and-poker-cards

Jau kelis kartus prie pokerio stalų teko girdėti klausimų bei diskusijų, kuomet aptariama strategija pasilikti vieną žetoną, kai dažnu atveju atrodytų, jog reiktų sustumti viską (all-in) prieš Flop. Daugeliui tai atrodo kvaila, nes tiek daug suinvestavus, kodėl neįtraukus papildomo žetono ir sutaupius visiems šiek tiek laiko?

Visų pirma, kartais bus atsakyta, galimai pamatysite kortas (gal tris bendras, gal keturias, o gal ir visas penkias) … net ir pralaimėjimo atveju vis tiek turėsite itin mažą galimybę „išsukti” tą žetoną į kai ką daugiau. Taigi turėti tą papildomą žetoną yra didžiulis laimėjimas.

Kita priežastis taip daryti yra tada, kai prasidėjusios piniginių prizų dalybos. Tarkime, prie finalinio stalo turite 5BB (penkis privalomuosius statymus), statote keturis iš jų, o už jūsų trys žaidėjai deda viską (all-in).

Tokioje situacijoje gaunate gerą šansą palipti laipteliu aukštyn, nes itin didelė tikimybė, jog bent vienas iš jų bus pašalintas. Tokiais momentais, prieš nusprendžiant atsakyti, turite paklausti savęs, kaip gerai turima ranka žaidžia prieš keletą oponentų.

Kartais „netikras all-in” suklaidina žmones. Kadangi krupjė nepaskelbia all-in, oponentai gali tiesiog matyti didelį pradinį statymą ir nusimesti net iš Big Blind pozicijos, susirūpinę dėl tolesnės agresijos (kai būtų mielai atsakę į visų žetonų sustūmimą, uždarydami veiksmą).

Šios strategijos naudojimas ekstremaliose burbulo situacijose, pvz., atrankiniuose turnyruose, „netikras all-in” yra geras būdas pristabdyti. Ne tik žaidėjai esantys už jūsų užtruks ilgiau apsispręsti, nes toks manevras dažnai sutrikdo, bet veiksmui vėl atėjus jums, prieš atsakant galima šiek tiek „patempti gumą”. Arba jie gali atsakyti, o tai reiškia, kad bankas patenka į Flop stadiją, ir vėl padeda kontroliuoti laiką (laukti).

Ypatingai „bounty” turnyruose dar viena gera priežastis palikti žetoną yra ta, kad tai verčia didesnius žetonų kiekius valdančius iš naujo pradėti veiksmą, siekiant pabandyti laimėti prizą „už galvą”. Jei statote keturis iš penkių privalomųjų statymų, jei už jūsų esantis didelis stack nori laimėti premiją už jūsų galvą, turės pakelti iki 8, o tai gali atgrasyti kitus žaidėjus nuo atsakymo. Arba oponentas bus priverstas statyti ant Flop, kad atsikratytų kitu žaidėju.

Taigi labiau tikėtina, kad laimėsite banką, kai kitu atveju jis būtų buvęs daugialypis.

Kai paliekate žetoną, 99% laiko jūs ketinate atsakyti likusiu žetonu, o 99% atvejų tai neturės įtakos rankos rezultatui. Tačiau mažo pranašumo įgyjimas yra pokerio esmė. Dabar žinote, kodėl tai daryti, turėtumėte ir jūs.

Dara ir Barry aprašo blefavimo ir vertės statymų pagrindus knygose GTO Poker Simplified ir Beyond GTO. Ten aptariamos optimalios blefavimo strategijos prieš mąstančius oponentus, nitus, atsakinėtojus ir maniakus. Daugiau apie visas knygas galite sužinoti čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *